Vítejte u nás...
Odstranění vápenatých usazenin z těla česnekem a citronem, Prof. Gerd Unterweger
Jsou-li cévy v mozku a srdci zvápenatělé, pije se denně jedna likérová sklenka (0,2 cl) výtažku z asi 30 oloupaných dílků česneku a 5ti malých, nakrájených a neoloupaných přírodních citrónů (bio).Všechno se v mixéru zpracuje na kaši, dá do jednoho litru vody a přivede se k varu. Ale nechá se jen jednou “převalit”. Potom se zcedí a naleje do lahve. Uchovává se v chladu. Denní sklenka se pije dle možností – před, nebo po hlavním jídle..
Již po třech týdnech denního užívání pocitíte v těle příjemné omlazení! Zvápenatění a jeho vedlejší příznaky jako jsou zhoršené vidění či slyšení – se zmenšují a postupně odcházejí.
Po třech týdnech kůry by měl člověk kůru na osm dní vynechat a pak opět tři týdny pokračovat. Pak se dostaví pronikavý úspěch. Tuto levnou neškodnou a léčivou kůru by měl člověk každý rok opakovat.
Nepříjemná česneková vůně není vůbec cítit a účinek citronu s česnekem se projeví naplno. Člověk může zase dobře spát a nemusí v noci „pobíhat“. Vápník se rozpustil..
Jedna žena se vyhnula operaci srdce, protože se jí tuk a vápník v cévách po kůře rozpustil. Také při vypadávání zubů – paradentóze se česnekový elixír dobře osvědčil!
Ať se vám daří! Auf gutes Gelingen! Prof. Gerd Unterweger Přeložil. František Horecký
Shii-take : latinsky se nazývá Lentinus edodes
Z jihovýchodní Asie pochází houba, která proslavila japonskou a čínskou kuchyni - shiitake, česky houževnatec jedlý, latinsky Lentinus edodes. Shiitake, pocházející z Japonska, je oblíbená nejen pro svou vynikající a originální chuť, ale také pro obsah látek majících příznivý vliv na lidský organismus. Jeho název se skládá ze dvou slov: shii = dub, take = houba. Houba Shiitake, česky Houževnatec jedlý, patří podobně jako Hlíva ústřičná do skupiny dřevokazných hub. Pro její pěstování se nejčastěji používá dřevo listnatých stromů, nejlépe dubu, buku nebo břízy. Poražený kmen se navrtá a do otvorů se vkládají špalíčky sadby, které je možné zakoupit i u nás. Kmeny poté houbu poskytují tři až šest let a za tuto dobu je možné sklidit i pět kilogramů plodnic. Shiitake je dnes v celosvětovém měřítku nejčastěji pěstovanou houbou hned po žampionech. Příznivé účinky houby Shiitake na lidský organizmus se začaly intenzivně vědecky zkoumat po výbuchu jaderné bomby v Hirošimě. V této době se totiž prokázalo, že právě Shiitake dokáže zlepšit průběh nemocí, které vznikaly z ozáření. Vědecké výzkumy poté odhalily velké množství zdraví prospěšných látek obsažených v této houbě. Shiitake je hodnotným zdrojem proteinů, minerálů, především draslíku, fosforu, železa a zinku, polysacharidů, bílkovin a také vitamínů, z nichž největší zastoupení má vitamín B1, B2, B3 a D.přírodní koncentrát z orientálních hub shii-take, který zvyšuje imunitu těla a podpůrně působí např. při Borelióze. Jeho úkolem je• zvýšení odolnosti proti civilizačním chorobám • zlepšovat imunitní systém • ničit viry a bakterie - účinný proti lymské borelióze • stimulovat T buňky - zvyšování činností makrofágů (význam při řízení imunity) • působit likvidaci nádorových buněk - posílení imunity • snižovat toxické účinky chemoterapie a radioterapie na zdravé tkáně • působit proti chřipkovým virům • snižovat nadměrné reakce při styku s prachem, pylem, peřím, některými potravinami a chemickými látkami. Podle řady výzkumů shii-take působí velmi příznivě na lidské zdraví a byly u něj zjištěny četné léčivé účinky. V Japonsku je rozšířen názor, že pravidelné uživání této houby prodlužuje život. Obsahuje m.j. pro lidský organismus všech nepostradatelných aminokyselin. Polysacharidy (lentinin) s látkami bilkovinné povahy (interferon a interkinin) mají význam v imunitním systému organismu. Zabraňují množení virů a podporují imunitní reakce těla. Výtažky z této houby snižují destrukční činností viru HIV na buňku za současné podpory imunity. Lentinin stimuluje T buňky, které zvyšují účinnost makrofágů - buněk schopných pohlcovat cizorodé materiály mající významnou úlohu při řízení imunity. Se shii-take bylo velmi dobrých výsledků dosaženo ke snížení toxických účinků chemoterapie a radioterapie na zdravé tkáně a celkové posílení imunity. Koupit a vypěstovat si můžete sami už za týden třeba za 118 Kč substrát 2,2kg např. zde .Pijte čerstvou vodu!
V Japonsku je běžně pít vodu každé ráno a to hned po probuzení se. Vědecké výzkumy dávno potvrdily blahodárný vliv tohoto zvyku na zdraví a tvrdí, že voda je u Japonců velmi účinným lékem pro známé vážná onemocnění jako bolesti hlavy, migrény, srdeční onemocnění, tachykardie (zrychlené srdce), epilepsii, obezitu, bronchiální astma, záněty kloubů ( artritidy), tuberkulózu, meningitidu, onemocnění močových cest (včetně ledvin), zácpu, zrakové problémy, dělohu, nádory, menstruační potíže, záněty horních a dolních cest dýchacích, duševní onemocnění a jiné. Celý článek zde...ČESNEK - OCET - MED * Zázračný přírodní lék
Už nemusíte trpět bolestí ani slabým zdravím, protože zázračná kombinace česneku, octa a medu umí uzdravit téměř každý lidský neduh.Tato neuvěřitelná přírodní léčba pomáhá potírat artritidu, srdeční problémy, astma, chřipku, vysoký krevní tlak a dokonce i neplodnost a spoustu dalších nemocí. Je tak silná, že při pravidelném užívání může trvale zajistit dobré zdraví. "Roky vědeckého výzkumu odborníků dokázaly nade vší pochybnost, že
česnek, ocet a med je kouzelná přírodní směs," tvrdí Dr. Emilio Steffani, odborník na výživu z Říma, který už na toto téma napsal nejednu publikaci. "Tyto tři účinné ingredience jsou k dostání kdekoliv a nejsou vůbec nákladné. Když si ještě uvědomíte, jak prospěšné jsou pro lidské zdraví, máme před sebou udivující lék." Česnek s octem a med má doslova na tisíc lékařských použití, jak říká Dr. Steffani i ostatní vědci. Se svolením vašeho lékaře si použitím této hojivé kombinace můžete vyléčit zde popsané obvyklé choroby a ještě i mnoho dalších.
ASTMA Uvařte dva stroužky česneku a přidejte čajovou lžičku jablečného octa pár kapek medu. Užívejte každé ráno nalačno a okamžitě se vám při
dýchání uleví.
VYSOKÝ TLAK Vysoký tlak se dá úspěšně snížit pravidelnou konzumací vývaru dvou šálků vody, 16 česnekových stroužků a dvou polévkových lžic octa a
medu. Tuto směs vaříme na mírném ohni půl hodiny, vychlaďte ji a užívejte po dvou lžičkách třikrát denně. Tato léčba se s velký úspěchem praktikuje v Indii už celá staletí a zabírá i na bolesti v prsou a motolici hlavy.
CHOLESTEROL Hladina cholesterolu podle výzkumu klesá, kdykoli jíte česnek. Jwdna studie , publikovaná v anglickém lékařském časopise Lancet ukazuje, že
za tři hodiny po požití 50 gramů česneku se 150 gramy másla se průměrně sníží hladina cholesterolu ze 237,4 na 221,4. To znamená,že se nebezpečný do pad tučných jídel dá zmírnit tím, že se k nim přidá česnek. Když se česnek smísí s medem a octem, jeho účinky se ještě zvýší. Chcete-li si snížit hladinu cholesterolu v krvi, snězte každý den nakrájený česnek s přílohou octa a medu, nebo si umíchejte nápoj z horkého octa, poloviny lžičky utřeného česneku a tří lžiček medu , a pijte ho každé ráno předsnídaní.
POPÁLENINY Naložte dva tucty stroužků česneku do 1 1/2 šálku octa na tři dny. Aby se popáleniny zahojily, nechte česnek změknout v šálku ze čtvrtiny naplněném octem a přidejte půl lžičky medu. Tekutinu vychlaďte a promíchejte v mixéru. Potom jednoduše potírejte popálenou oblast třikrát denně, aby se zmírnila bolest a nevytvořila se velká jizva.
ARTRITIDA Prostá směs česneku, octa a medu vás může úplně zbavit bolestí způsobených artritidou a revmatismem. Oloupané stroužky ze dvou velkých hlaviček česneku ponořte na 5 minut do horkého octa. Namočte tlustou ponožku do vařící vody, pak ji vyždímejte. Naplňte konec ponožky kaší z česneku, octa a čajové lžičky medu a každé ráno s ní potírejte bolestivá místa. Vnitřní bolesti utiší sklenice horké vody se lžičkou octa, medu a čtvrtinou lžičky rozmixovaného česneku před spaním. Klouby a svaly vás už trápit nebudou.
OMRZLINY Omrzliny ošetřujte rozkrojeným česnekem a pak místa potřete směsí napůl z medu a octa.
Nejlepším lékem na zimní vyčerpanost a ztrátu energie je med.
Pomáhá totiž organismu v mnoha ohledech. Lžíce medu obsahuje velké množství fruktózy a glukózy, které jsou přeměněny v játrech na glykogen.Tento zásobní energetický sacharid je pak využit při fyzické námaze. Ale med zvyšuje také energii mozku a chrání tělo před infekcemi. V zimě není lepšího povzbuzovače, než právě kvalitního medu. Lepší je med lesní, protože obsahuje ve srovnání s květovým medem více bílkovin, vitaminů a minerálů. Ovšem i kvalitní květový med má dost blahodárných účinků na lidský organismus. Antičtí atleti si dávali med před olympiádou, protože pak dosahovali lepších výkonů a měli větší výdrž. Kdo si dá lžíci medu před spaním, podpoří výrazně mozkové funkce. Fruktóza totiž zůstane v játrech připravena celou noc a zásobuje mozek během spánku energií. Ten se tak lépe regeneruje a druhý den lépe funguje. Vyjma toho med zvyšuje imunitní systém a má antibakteriální a protivirové účinky. Podle několika studií dokonce ochrání otevřené rány před zlatým stafylokokem. Med navíc podporuje dobré střevní bakterie, ale omezuje v množení ty špatné. Velmi vhodný je také pro osoby se syndromem dráždivých střev. Doporučuje se také při žaludečních vředech. (pst)Citronové rozinky - STOP chřipce
Citrónové rozinky: Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout.Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.
Volná místa ve zdravotvnictví
Podle neurofyziologických výzkumů je stimulace centra libosti u člověka důležitější, než příjem potravy. Odborníci dokoncetvrdí, že stimulace center libosti má pro přežití nejvyšší hodnotu.
Ono to dává i logický smysl: Když mi je dobře, budu mít víc energie a potravu si najdu. Ale když dám přednost potravě a bude mi energeticky špatně, sice mám na chvíli naplněný žaludek, ale nebudu mít energii (nebo budu mít příliš velkou depresi) na to utéct před dravcem a zemřu. Pokud má nejvyšší šanci na přežití ten jedinec, který je nejvíce plný energie, pak naplnit vnitřní energii je důležitější, než se najíst.„Když se lidé vzdávají vzájemných doteků, vzdávají se toho základního a nejpřirozenějšího jazyka lidských bytostí,“ říká španělská neuropsycholožka Maria Louisa Ferreros. „Polibky, objímání či hlazení posilují sebevědomí a snižují krevní tlak. Lidé, kteří se dotyku bojí, bývají nespolečenští nebo agresivní,“ tvrdí. Prastaré vědomosti a dotyk. Většina kultur považuje dotyk za něco přirozeného a léčivého. Prakticky všechny léčebné systémy všech dob, které se dochovaly, věří, že lze léčit dotykem, pohlazením či předáváním energie. Podle čínské medicíny jsou dokonce hlazením povrchu těla „hlazeny“ i vnitřní orgány. Proč nám doteky tak svědčí? Jemné hlazení kůže aktivuje lymfatický systém, který se stará o odstraňování škodlivých látek z těla. Při hlazení a mazlení se navíc vyplavuje celá řada hormonů, které jsou pro organismus důležité a zvyšují hladinu oxytocinu. Tento hormon může za většinu našich libých pocitů – ať už pramení ze zamilovanosti, uvolnění, masáží nebo z meditací. Doteky snižují tělesné napětí a stres, ulevují od bolesti. Podporují vůli k životu. Jestli existuje jediná věc, která nejvíc ovlivňuje kvalitu a existenci našeho života, tak je to právě vůle žít. Jestli nemáte chuť žít naplno a radovat se, jestli máte třeba jen okamžiky, kdy nemáte plnou radost ze života, ve zdravé společnosti byste byli označeni za subdepresivní (=“skorodepresivní“). Ale když u nás to tak má skoro každý, nikoho ani nenapadne, že vlastně všichni máme problém. A tak jednoduchá věc jako dotyky Vás může uzdravit. .......Tajemství sedmi nejzdravějších kuchyní světa
Japonská, italská, thajská či francouzská. Představujeme vám sedm nejzdravějších kuchyní světa a sedm potravin, které byste z nich měli okopírovat. Ve vašem jídelníčku by tak rozhodně neměly chybět rajčata, chilli nebo avokádo. Pokud patříte mezi průměrné muže či ženy, dožijete se v ČR sedmdesáti tří a sedmdesáti devíti let. Kdybyste ale žili na Islandu (který má nejvyšší průměrnou délku života na světě), coby muž byste se dožili osmdesáti let a jako žena ještě o tři roky více. Přitom už dávno dobře známo, že významným faktorem, který ovlivňuje zdraví i délku života je jídelníček. Inspirujte se typickými potravinami, které se vyskytují na nejzdravějších jídelníčcích světa:1. Japonsko: Zelený čaj
Typickou součástí japonské kuchyně je zelený čaj, jehož zdravotní přínosy jsou známé už dlouho dobu. Nové výzkumy však potvrzují pozitiva dosud jen předpokládaná a objevují další klady, které popíjení zeleného čaje na lidský organismus má. Výsledky dosavadních výzkumů shrnuli například odborníci v říjnovém čísle Harvard Women´s Health Watch. Za své úžasné zdravotní přínosy vděčí zelený čaj především vysokému obsahu takzvaných flavonoidů, tedy chemických sloučenin patřících do skupiny rostlinných fenolů. Zelený čaj je velmi bohatým zdrojem flavonoidu zvaného katechin, který má antioxidační schopnosti dvacetkrát vyšší než například vitamín C, a pomáhá tak zastavit poškozování buněk oxidací. Studie ukázaly souvislost mezi pitím zeleného čaje a sníženým rizikem rakoviny kůže, prsa, plic, tlustého střeva, jícnu a močového měchýře. Pravidelná konzumace zeleného čaje také snižuje riziko srdečního onemocnění a vysokého krevního tlaku.
2. Thajsko: Chilli
Inspirujte se ostrou thajskou kuchyní a zařaďte do svého jídelníčku chilli papričky. V roce 2007 vědci z Nottingham University ve Velké Británii zjistili, že kapsaicin, který papričky obsahují, dokáže zabíjet rakovinové buňky bez jakýchkoli vedlejších efektů.
Tyto účinky se zatím potvrdily u rakoviny slinivky a plic. Timothy Bates, vedoucí studie, také upozorňuje na to, že lidé v Thajsku, Mexiku, Indii a dalších zemích vyhlášených ostrou kuchyní trpí významně méně rakovinou než například Evropané.
Další výzkumy potvrdily, že chilli papričky pomáhají i proti migréně, ulevují od příznaků nachlazení a zmírňují infekce horních cest dýchacích. Papričky obsahují velké množství vitamínů A, C a flavonoidů, které pomáhají udržovat ve formě i krevní cévy.
3. Island: Losos
Losos je pro vaše tělo nedocenitelný zejména kvůli obsahu omega 3 mastných kyselin. Jde o nízkokalorickou potravinu (100g má 138 kalorií) a má jen malý obsah nasycených tuků. Divoce žijící lososi mají přitom několikrát vyšší obsah omega 3 mastných kyselin než ryby chované v zajetí.
Výzkumy dokázaly, že lidé, kteří konzumují lososa (nebo jiné tučné ryby) minimálně jednou týdně, mají významně menší riziko infarktu. Konzumace lososa slouží jako prevence migrény a zmírňuje dokonce i některé symptomy lupenky. Lososa by do svého jídelníčku měly zařadit zejména nastávající matky, omega 3 mastné kyseliny jsou totiž zcela zásadní pro vývoj mozku dítěte.
4. Itálie: Rajčata
Konzumace rajčat, protlaku, či kečupu minimálně dvakrát týdně snižuje riziko rakoviny prostaty o jednadvacet až třiačtyřicet procent. K těmto závěrům dospěl výzkum provedený na Harvardu a zveřejněný v Advanced Research Press v roce 2004.
Skutečný elixír zdraví v rajčatech představuje lykopen, který se vyskytuje jako červené barvivo, a především působí jako velmi silný antioxidant. V syrovém rajčeti se lykopen nachází v tenké vrstvě pod slupkou, odtud se při tepelném zpracování uvolňuje. Jeho bohatým zdrojem je tak například právě kečup nebo protlak.
Lykopen pomáhá v prevenci proti rakovině děložního čípku, prsu i plic. Významně též snižuje riziko srdečního onemocnění. Podle výzkumu zveřejněného před rokem v New Scientist jídla obsahující rajčata chrání i kůži před poškozením ultrafialovým zářením. Rajčata obsahují lykopen, jeden z nejsilnějších antioxidantů.
5. Řecko: Olivový olej
Středomořská kuchyně stojí a padá s olivovým olejem. Ten je pro lidské zdraví nedocenitelným. Podle Food and Drug Administration (FDA) konzumace dvou polévkových lžic olivového oleje snižuje významným způsobem riziko srdečního onemocnění.
Podle výzkumů, které probíhaly v roce 2008 souběžně v Itálii, Španělsku a Řecku, je olivový olej právě tím důvodem, proč se ve středomořských státech vyskytuje významně méně rakovinových onemocnění než v severní Evropě.
Zejména extra panenský olivový olej působí jako silný antioxidant. Funguje tak nejen jako prevence poškození buněk, ale zpomaluje i jejich stárnutí a pomáhá předcházet osteoporóze.
6. Mexiko: Avokádo
Typickou součástí mexické kuchyně je guacamole, pasta z drceného avokáda. A právě avokádo je plodem, který si místo ve vašem jídelníčku rozhodně zaslouží. Z dvaceti procent je tvořeno tuky, z nichž většinu tvoří nenasycené mastné kyseliny.
Obsahuje i karoteny, vitamíny E, C, B6, B1, měď i draslík. Avokádo vám pomůže snížit hladinu cholesterolu i inzulínu, prospívá vašich očím a působí i jako prevence rakoviny prostaty. Některé studie naznačují, že by avokádo mohlo mít blahodárný vliv na regeneraci jater po virové hepatitidě. Draslík obsažený v avokádu reguluje krevní tlak.
7. Libanon: Česnek
Česnek se používá v mnoha kuchyních světa, ale pro libanonskou kuchyni je skutečně typický, protože tvoří základ většiny teplých jídel i studených salátů. Četné výzkumy dokázaly vliv konzumace česneku na krevní tlak, snižování krevního tlaku a prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
Podle studie publikované v magazínu Life Sciences denní konzumace česneku významně snižuje volné radikály v krvi pacientů s arterosklerózou. Podle Journal of the Royal College of Psysicians stačí čtyři týdny konzumovat česnek a hladina vašeho cholesterolu poklesne o dvanáct procent.
Česnek je navíc díky svým antibakteriálním složkám nedostižným bojovníkem proti infekcím a zánětům.
Lupénka.
Jednou z možných příčin lupénky,ale také exémů může být přítomnost různých druhů parazitů v těle pacienta.Bývají v podkoží,v krvi a lymfě.Mohou být také ve střevech.Lupénkáři mívají také zaplísněný a zasolený organismus.Důležitá je zde především důkladná detoxikace.Pro likvidaci parazitů se užívá preparát Cesol a Vermox,MMS které je na bázi cloru,bylinky ořešák,hřebíček a pelyněk. Opět je zde na místě originalita pacienta a léčba s ohledem na potřeby jeho těla. Parazité bývají podle různých výzkumů uváděny také jako příčina některých druhů rakoviny. Zdroj Regena 12/2009
8 fíglů, jak přežít zimu bez nemocí
1. Pomocník z domácnosti: Olivový olejJak pomáhá: Zvláčňuje popraskané ruce a rty Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.
2. Pomocník z domácnosti: Váleček Jak pomáhá: Zahřeje nohy Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po vánočních nákupech.
3. Pomocník z domácnosti: Kuřecí polévka Jak pomáhá: Zmírňuje příznaky nachlazení Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.4. Pomocník z domácnosti: Láhev horké vody Jak pomáhá: Posiluje imunitu Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.
5. Pomocník z domácnosti: Láhev whisky Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisku vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.6. Pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.
7. Pomocník z domácnosti: Polštář navíc Jak pomáhá: Ničí kašel Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.8. Pomocník z domácnosti: Žárovka Jak pomáhá: Zlepšuje náladu V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí. ■
Vlhké ponožky proti rýmě První pomoc na ucpaný nos? Zkuste své nohy nejprve ponořit do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých a suchých ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu. ■ Aspirin proti lupům Rozpusťte 3 aspiriny ve vašem šamponu. Lupů se tak zázračně zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry. ■ Vyfoukejte ušní maz Uši si na chvilku vyfénujte. Stačí pár sekund a maz se rozpustí. ■ Bramborou proti ječnému zrnu Bramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut. ■ Jahody proti flekům na zubech Třete zuby jahodou. Přírodní kyseliny pomáhají vyčistit skvrny na zubech. ■ Smích vyléčí střeva Dobrá nálada léčí. Dokonce i vaše střeva. Smích z plna hrdla jim zajistí dokonalou masáž. ■ Čokoláda na krk Pokud vás škrábe v krku, zkuste čokoládu. Theobromine, který obsahuje kakao, totiž potlačuje nervové senzory a tím mírní bolest v krku. ■ Zrníčka proti zápachu z úst Nepříjemného zápachu z úst se zbavíte žvýkáním kávových zrnek. ■ Čaj pro voňavé nohy Louhujte dva sáčky čaje v půl litru vody po dobu 15 minut. Výluh zřeďte dvěma litry vody a ponořte do něj nohy na 30 minut. ■ Na třísky mýdlem Směs mýdla a hnědého cukru umístěte na náplast. Přiložte na třísku. Do rána je pryč. ■ Bramborou proti únavě Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte. ■ Kečup pro blondýnky Pokud vaše vlasy kvůli chloru v bazénu zezelenaly, potřete je kečupem a na 30 minut zabalte do fólie. Poté je opláchněte. Červené barvivo z kečupu zelenou zneutralizuje. ■ Koupel proti bolehlavu Ponořte si nohy do horké vody. Krev vám bude proudit do nohou a tlak, který je v hlavě, zmizí. Při úporné bolesti přidejte do vody rozemletá hořčičná semínka. ■ Korek proti krvácení z nosu Sedněte si nad umyvadlo a dejte si špunt mezi zuby. Nebo na zadní stranu krku přiložte svazek studených klíčů. Náhlý chlad způsobí, že se stáhnou krevní cévy ve vašem nose. ■ Banány na bradavice Jednou denně po koupeli přikládejte na bradavice vnitřek z banánové slupky. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se viditelně scvrkne. Po léčbě, která by měla trvat maximálně 6 týdnů, úplně zmizí. ■ Máslo proti škytavce Snězte lžičku burákového másla. ■ Na bolest hlavy s tužkou Většinu bolestí hlavy způsobuje napětí svalů. Až bolest udeří, dejte si tužku mezi zuby. Nekousejte! Odpočinou si obličejové svaly a bolesti se zbavíte. Pro ještě větší úlevu otočte hlavou čtyřikrát na každou stranu. Pomůže také, když vypijete šálek silné kávy. ■ Čajový sáček na afty Dejte si do pusy navlhčený sáček s čajem. Vydržte pět minut. Pokud máte opar, přiložte jej na opar. ■ Med na ranky Malé ranky a škrábnutí se lépe zahojí, když je pokapete trochou medu. Med je antiseptikum, které pomůže vaše zranění očistit. Med působí protizánětově a ranka se bude rychleji hojit. ■ Soda na plísně Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou. ■ Zubní pasta na štípance Štípanec potřete co nejrychleji zubní pastou. Nebude vás svědit a nenateče.
Léčivé účiNKY ZELENINY A OVOCE
12 Stran o léčivých účinkách........ ZDEKonopný olej- zelený zázrak
V posledních několika letech se koncept moderního konopného průmyslu radikálně změnil z fantazie ve skutečnost. Fyzická přítomnost konopného oblečení, papíru, stavebních hmot a výrobků z konopného oleje se výrazně obrazila v naší kolektivní imaginaci ? snad dokonce více než zprávy o významu konopí v minulosti, které za jeho znovuobjevením stály.Od třicátých let minulého století panovala snaha vnutit lidem názor, že konopí není nic víc, než ?ďábelské býlí, jehož kořeny vězí v pekle?. Ale když se podíváte na košili, která se neliší od lněné a zjistíte, že byla vyrobena ze stonku stejné rostliny, která nám dává marihuanu, začne se v mysli dít podivuhodná změna. Začnete pohlížet na konopí ne jako na ?smrtelnou drogu?, ale prostě jako na Bohem danou rostlinu s dlouhou a významnou historií služby lidstvu.
Je příznačné, že toto uvědomění se šíří v době, kdy ještě stále žije generace, pamatující svět před r. 1937, kdy se konopí pěstovalo na rodinných farmách.
Jednou ze surovin je konopný olej.Tento se lisuje z konopného semínka,má oříškovou chuť,nazelenalou barvu,charakteristickou konopnou vůni.Nutričně se jedná o skutečně vyjímečný olej.Díky jeho lisováním při nízkých teplotách zůstávají zachovány nejdůležitější složky oleje.Ty jsou nenasycené mastné kyseliny,proteiny,aminokyseliny,vitamíny řady B,A,C,D,E,draslík,vápník,železo,hořčík.Je snadno stravitelný,podporuje funkci střev,kvalitu imunitního systému,srdečně cévního systému,vhodný je při prevenci cukrovky,zvýšené hladiny cholesterolu,nádorových procesů.
Dobře se uplatní i v péči o pokožku kde pomáhá redukovat příznaky stárnutí,zajišťuje její přirozenou vláčnost,omezuje vznik vrásek,vysoušení kůže,působí protizánětlivě.Vhodné je užití např. při akné,atopickém exému,lupence.
Je vhodné jej skladovat v chladničce.Také se přidává do řady kosmetických přípravků jako jsou šampony,mýdla,pleťové krémy atd.Tím,že je vyráběn z konopného semínka,neobsahuje žádné omamné látky. Pro Janoch.borec.cz ID